15. oktoobril toimus Tallinn Hilton Park hotellis heategevuslik Päikesegala, millel koguti raha Eesti vähekindlustatud perede lastele suvelaagrite korraldamiseks.

Tallinn Reval Rotary klubi presidendi ja Päikesegala ühe korraldaja Kristel Voltenbergi sõnul on oluline rohkem tähelepanu pöörata ühiskonnas üksteise märkamisele ja aitamisele. „Need, kellel on enam võimalusi, saavad aidata neid, kes seda täna kõige rohkem vajavad – lapsi, kes on meie riigi ja kõigi meie ühine tulevik. Päikesegala ongi üks võimalus, kuidas seda teha.” Ta märkis, et tihti ei saa puudust tundvad või paljulapselised pered lubada lastele eakohaseid tegevusi, need on enamjaolt tasulised ja kallid. Keerulised võivad olla just suvevaheajad ja kui peres sirgub mitu last, on valikute tegemine veelgi raskem. Seetõttu läheb kogu galaõhtu tulu suviste lastelaagrite korraldamiseks vähekindlustatud perede lastele. Voltenberg tänab südamest kõiki, kes Päikesegala toimumisele kaasa aitasid.

Põnevust valmistas pimeoksjon, millel välja pandud ese selgus alles pärast tehtud pakkumisi. Pimeoksjoni enampakkumisel oli Tallinn Hilton Parki Eforea spa MAX 12 kuu liikmepakett, mis annab võimaluse terve aasta jooksul kasutada Eforea spa sauna- ja basseinimõnusid ning hoolitsusi.

Kohapeal valmis kõigi vaatajate silme ees kunstnik Anna Litvinova ainukordne maal ning heategevuslikul oksjonil müüdi Eesti tippmoeloojate Aldo Järvsoo, Tiina Talumehe ja Kirill Safonovi loodud fantaasiaküllased õhtukleidid, mis olid inspireeritud Magnumi jäätise „Vabasta endas kiskja“ kampaaniast.

Gala heategevusliku oksjoni tulu nagu ka kogu piletitulu läheb lastelaagrite korraldamiseks Peipsi ääres Lastekaitse Liidule kuuluvas Remniku laagris. Ainuüksi oksjonil kogutud raha eest saab järgmisel aastal laagrisse 197 last. Ühe lapse kohta maksab kaheksapäevane  laager 120 eurot.  Eelmisel suvel said selle võimaluse kokku 221 last Tallinnast, Kohtla-Järvelt ja Sillamäelt.

Galal esinesid The Ilves Sisters ja James Werts bänd. Õhtut juhtis Liina Randpere. Heategevuslik gala toimus sel aasta teist korda.

Vaata suurt galeriid siit!