Laupäeval, 7. oktoobril toimus Tallinn Hilton Park hotellis Tallinn Reval Rotary Klubi korraldatud heategevuslik Päikesegala, millel koguti raha Eesti vähekindlustatud perede lastele suvelaagrite korraldamiseks. Heategevusõhtuga koguti 2018. aasta lastelaagri korraldamiseks 30 000 eurot! Päikeselaagri eesmärk on saata igal suvel laagrisse vähemalt 220 last.

„Tänan südamest kõiki Päikesegalal osalenud 220 külalist, kes aitasid oma osalemisega kaasa järgmise aasta lastelaagri korraldamisele,” ütles Tallinn Reval Rotary klubi president Marina Pilv. „Olen kindel, et iga külaline tunneb ennast õnnelikuna teadmises, et andis oma panuse ja saadab järgmisel aastal toimuvasse Päikeselaagrisse ühe lapse. Koostegemises peitud jõud ja rõõm.”

Tegusaid naisi koondav Tallinn Reval Rotary Klubi on oma südameasjaks võtnud vähekindlustatud peredest pärit laste aitamise. 2014. aastal algatatud projekt Päikeselaager, mida tänaseks on korraldatud neljal suvel ja laagrimõnusid on saanud nautida juba 800 last, pakub igal suvel vähekindlustatud peredest pärit lastele võimaluse osaleda kaheksa päeva kestvas suvelaagris Peipsi järve kaldal Remniku õppe-ja puhkekeskuses. Päikeselaagri korraldajad teevad koostööd Lastekaitse Liiduga, lapsed jõuavad projekti sotsiaaltöötajate kaudu.

Sir Terence David John on öelnud: „Heategevus pole see, kui sa annad inimestele, mida sina tahad anda, vaid see, kui sa annad neile seda, mida neil on vaja.”

Päikesegala toimus kolmandat aastat ning peateemaks oli unistuste Pariis: külalisi ootas läbi õhtu kulgev jalutuskäik Pariisi bulvaril. Kohalolijate silmade all valmis tunnustatud kunstniku Katrin Karu ainulaadne maal ning heategevusliku oksjoni esemete väljapanekut rikastas Eesti disainerite omanäoline ja väga eriline looming. Prantsuspärane viiekäiguline õhtusöök serveeriti gala külalistele hoolikalt valitud veinidega. Meeleolu lõid Kalle Sepp & The Purple Gang, särava tantsukavaga astus üles tantsutrupp Lancy.

Vaata Päikesegala galeriid siit