Rõõm on avada Päikeselaagri koduleht blogipostitusega meie projekti esimesel sünnipäeval. Aeg on suhteline mõiste – ühtepidi on see aasta olnud justkui üks silmapilk, teistpidi aga pikk aeg, kuhu sisse on mahtunud palju emotsioone, toredaid ühistegevusi ning suur hulk toredaid lapsi, kellele oleme saanud abiks olla.

Seda blogipostitust kirjutama asudes, mõtlesin, et millest võiks esimene Päikeselaagri blogipostitus rääkida ning leidsin, et võibki kirja panna, mis see Päikeselaager on ning miks me seda teeme. Siinkohal ma ei luba, et esimene kord kirjutades see tekst siin lühike tuleb :).

Meie Tallinn Hansa Rotary Klubi, mis on küll Rotary maailma mõistes alles noor klubi, otsis tükk aega endale heategevuslikku projekti, mis meid südamest kõnetaks  ning kuhu me sooviksime oma pilgud pöörata. Olles otsingutel, kutsus Kristel meile klubisse külalise, toonase Lastekaitse liidu juhi Alar Tamme , kes tutvustas meile Lastekaitse Liidu tegevuse ühte suunda, lastele korraldatavad suvelaagrid Reminiku Õppe- ja Puhkekeskuses Peipsi kaldal.

Sündis idee, mis meid kõiki kõnetas, toetada just vähekindlustatud perede lapsi, kes jäävad rahaliste vahendite puudumise tõttu ilma võimalustest, mida teised vanemad oma lastele pakkuda suudavad ja püüda neile võimaldada suurepärane suvelaager, saamaks oma ellu rohkem päikest, uusi sõpru, kogemusi ja elamusi.

Kõik lapsed, kes on meie ühine tulevik, väärivad  võrdväärseid võimalusi ja kogemusi oma arengus.

Siit ka meie projekti eesmärk, mis on leevendada vaesuse mõju laste arengule ja sellega kaasnevat diskrimineerimist, stigmatiseerimist ning koolikiusamist, korrigeerida laste sotsiaalsest tõrjutusest tingitud riskikäitumist ja käitumishäireid, rõhutades kõikide laste võrdseid sünnijärgseid õigusi turvalisusele, haridusele ja positsioonile ühiskonnas.

Päikeselaager aga ei ole tavaline lastelaager, vaid see ongi eriline, tehes ühest laagrist elu ägedaima laagri, millist teist olemas ei ole.  Üritame anda unikaalset programmi, tuues sisse põnevaid tegevusi, õpetades uusi oskusi ning edastada kasulikke teadmisi. Lisaks on meile oma abikäe ulatanud mitu toredat partnerit, kes panustavad ise Päikeselaagrisse oma aega ja ressurssi, viies läbi erinevaid vahvaid töötubasid ning koolitusi.

  1. aasta laager sai teoks paari kuuga, mis tundus lausa uskumatu. Tänu headele toetajatele ja meie enda klubi panustamisele saime kokku vajalikud rahalised vahendid ja Päikeselaagrisse läks 180 last.

AITÄH kõigile, kes selleks oma panuse andsid. Ka sellel aastal on meil sama eesmärk. Kui täpselt aasta tagasi alustasime nullist, siis nüüdseks oleme jõudnud tegelikult osa võtta ja ise teha erinevaid tegevusi, et teadvustada projektist ning ka koguda läbi tegevuse rahalisi vahendeid laagri jaoks. Oleme olnud kutsutud Sfääri jõulu ja sõbrapäeva laadale, korraldasime ise naistepäeva kontserdi, mille peaesinejaks oli Noorkuu, klubi sünnipäevapeo raames toimus laagri nimel heategevuslik oksjon. Kõik, mis olnud seemneks järgmise laagri jaoks.

Lisasin siia ka meie klubiõdedega pildi, kus hoiame eelmise aasta laagris Päikeselaagri plakatit. Tundub tavaline plakat, kuid mis on meil laagris käsitsi koos joonistaud ning sinna sai iga laps anda killukese endast ning oma panuse, et see selline tore välja tuleks.

Vaatan praegu kella see näitab 01.00 28.05 kui lõpetan projekti jaoks esimese blogipostituse, et hommikul pidulikult meie uus koduleht avada. Loodame, et järgmine kord meie Päikeselaagri naiskonnast keegi veel kirjutab siia blogisse.

Aitäh ikka ka Riin’ile ning Kadrianile, et meil selline tore uus koduleht valmis sai.

Ikka päikest,

Kadri