LAAGRI KORRALDAJA

Päikeselaagrit korraldab Tallinn Reval Rotary Klubi MTÜ.

Meie kootööpartneriks on MTÜ Fan Clab.

 

LAAGRI TOIMUMISE KOHT JA AEG

Laager toimub 26.06.2024 kuni 02.07.2024 Käsmus, Lainela Puhkekeskuses. Lähemalt vaata siit: lainela.ee

Laagrivahetuses osaleb kuni 120 noort vanuses 9-12. eluaastat. Laager on eesti keelne.

OSALUSTASU

Päikeselaagris osalemise eest ei pea lapsevanem/eestkostja tasuma. Laager on lapsele tasuta.

TRANSPORT

Transpordi korraldab Tallinn Reval Rotary Klubi. Jälgi infot meie kodulehel.

LAAGRISSE REGISTREERUMINE

Registreerumist ja kohtade jaotust koordineerib Tallinn Reval Rotary Klubi Päikeselaagri projektijuhi abi Kadri Kaldma. Lapsed jõuavad meie programmi koostöös koolide ning kohalike omavalitsuste lastekaitse- ja sotsiaaltöötajatega ning lisaks Eesti Lasterikaste Perede Liiduga. Laagri ühes vahetuses osaleb 120 last. Noore laagrisse registreerumiseks on vajalik täita osalejakaart.

MEESKOND

Tallinn Reval Rotary Klubi poolt koordineerib laagri korraldamist Päikeselaagri projektijuht Marion Isabelle Varik ja projektijuhi abi Kadri Kaldma. Laagri juht on MTÜ Fan Clab juhatuse liige Krista Dreger. Krista omab pikaajalist töökogemust noorsootöö valdkonnas, kus on juhtinud noortelaagrite ning malevate tööd, tegelenud erinevate noorteprogrammide- ja projektidega, korraldanud erinevaid noorteinfo ja noorsootöö teemalisisi koolitusi. Lisaks koordineerib ta kohalikul tasandil noorsootöö valdkonda. Noortelaagrite juhina on Krista tööd teinud ligi 20. aastat, koordineerides noortelaagrite tegevusi nii suvel kui talvel Eestimaa erinevates piirkondades. Noortelaagri meeskonda kuuluvad vastava ettevalmistuse ja erialase kogemusega laagrikasvatajad, samuti noored vabatahtlikud. Kõigil meeskonnaliikmetel on mitmeaastane töökogemus laagriprogrammides ja vastav kutsetunnistus.

PROGRAMM

Koostatakse laagri juhi ja Tallinn Reval Rotary Klubi liikmete poolt. Omame selleks professionaalseid metoodilisi teadmisi ja pikaajalist kogemust. Lapsed arendavad sotsiaalseid- ja esinemisoskusi, tegelevad spordiga, korraldatakse erinevaid arendavaid töötubasid, õpivad olema toimekad üksi ja koos – kõike seda, mida meilt vanemate ja heade kolleegidena iga päev eeldatakse.

Töötubasid ja erinevaid tegevusi viivad läbi laagrikasvatajad, Tallinn Reval Rotary Klubi liikmed ja meie head toetajad.

Kõige krooniks kaunis Eestimaa loodus ja suvepäike!

KODUKORD

Laagrielu sujuvaks ja turvaliseks toimimiseks on kehtestatud Päikeselaagri kodukord, mis on kõigile laagris osalejatele järgimiseks kohustulik. Äärmiselt oluline, et lapsevanem/eestkostja, kes saadab noore laagrisse, tutvustab laagris osalevale noorele kodukorda, et laagrilisel oleks selge arusaam, kuidas laagrielu toimub.

Soovitame

  • uurige koos laagrilisega noortelaagri tegevusi ja reegleid;
  • arutage noorega läbi laagrile eelneva ja järgneva perioodi plaanid, et noorel oleks ülevaade oma puhkusest;
  • teavitage noort, mis kuupäeval laager algab, kaua kestab ja millal lõpeb;
  • noorele tuleb selgeks teha, et laagris on päevarežiim (äratus, võimlemine, pesemine, söömine, laagritegevused, magama minemine, öörahu ), millest tuleb kinni pidada;
  • tutvuge koos noorega asjade loeteluga, mida on vaja laagrisse kaasa võtta ja pakkige koos noorega tema laagrikott, et ta oleks kursis, mis asjad tal laagris kaasas on.

TOITLUSTUS

Laagri toidulaua katab  Lainela Puhkekesuses asuv restoran „Kaspervik“, mille avar Meresaal  on laagri käsutuses. Lastele pakutakse kolm korda päevas sooja toitu: hommiku-, lõuna-, ja õhtusöök. Lisaks ööpala  ja vahepalad (puuviljad ,maiustused, jäätis vms).

MAJUTUS, RUUMIDE JA TERRITOORIUMI KASUTUS

Laagri territooriumil on 7 eraldiseisvat maja, kus majutatakse lapsed rühmade kaupa. Samas majas majutuvad ka konkreetse rühma laagrikasvatajad. Laste toitlustamine ja mõned õhtused üritused toimuvad Meresaalis. Erinevate töötubade läbiviimiseks kasutatakse seminarimaja ja vajadusel Meresaali. Laagri territooriumil on avar keskväljak, mis võimaldab korraldada toredaid sportlikke üritusi. Mererannas on olemas ujumise võimalus.

TERE TULEMAST PÄIKSELAAGRISSE!