“Iga seeme, mis pannakse mulda, vajab päikest ja hoolt, et kasvada suureks ja tugevaks.
Nii on ka lastega, kes vajavad päikest kõigisse oma päevadesse, et kasvada suureks ja õnnelikuks.”

Kas mäletad oma lapsepõlve, mil veetsid lõbusalt aega suve- või spordilaagris? Enamusele meenuvad päikesepaistelised päevad isegi siis, kui vihma sadas ladinal; toredad mängud ja võistlused, vahvad kasvatajad ja treenerid, uued sõbrad, ööhäired ja pasteerimised ning kõik muu, mis toob naeru näole ja teeb hinge soojaks tänagi. Eestis on aga palju peresid, kel ei ole võimalik kinkida oma lastele suvelaagri kogemust. Mitte kunagi. Ometi väärib iga laps, uudishimulik ja mänguhimuline, naksakas ja naaskel, oma lapsepõlve ägedaimat kogemust – sellist nagu meenub meile oma lapseeast.

Tallinn Reval Rotary Klubi on võtnud südameasjaks pakkuda ka vähekindlustatud perede lastele võimalust kogeda elu elamusterohkes suvelaagris. Lapsed jõuavad meie programmi koostöös MTÜ Lastekaitse Liidu ning kohalike omavalitsuste lastekaitse- ja sotsiaaltöötajatega.

Sel aastal toimub meie Päikeselaager 12 – 19. augustil Peipsi järvePäikeselaager põhjakaldal MTÜ Lastekaitse Liidu Remniku Õppe- ja Puhkekeskuses 

Nüüd valmistame ette juba selle aasta, 2019. aasta laagrit. Sihiks on vähemalt üks terve laagrivahetus ‒ 220 last. Tasub teada, et Päikeselaagri programm on multikultuurne. Lapsed õpivad suhtlema erinevas keelekeskkonnas (eesti-vene-inglise), arendavad sotsiaalseid- ja esinemisoskusi, õpivad olema toimekad üksi ja koos ehk kõike seda, mida meilt vanemate ja heade kolleegidena töökohtadel iga päev eeldatakse. Lapsed saavad laagris valida erinevaid tegevusi lähtuvalt oma huvidest. Kõige krooniks suurepärane loodus ja Eestimaa suvelõppudele omane päike!

Laagriprogrammi läbiviivasse meeskonda kuuluvad vastava ettevalmistuse ja erialase kogemusega kasvatajad, samuti noored vabatahtlikud. Laagriprogrammi meeskonnale on abiks meedik ja psühholoog. Kõigil meeskonnaliikmetel on mitmeaastane töökogemus laagriprogrammides.

Laagris on õppimist, sporti, meelelahutust ja üllatusi, mis rõõmustavad, täidavad soove ja südame kiiremalt põksuma panevad!

Vaata, kuidas saad sina toetada