PÄIKESELAAGER

Kas mäletate oma lapsepõlve, mil veetsite lõbusalt aega suve- või spordilaagris? Enamikule meenuvad päikesepaistelised päevad, isegi kui vihma sadas ladinal; toredad mängud ja võistlused, vahvad kasvatajad ja treenerid, uued sõbrad ning kõik muu, mis toob naeru näole ja soojendab hinge praegugi. Eestis on aga palju peresid, kel ei ole võimalik kinkida oma lastele suvelaagri kogemust. Mitte kunagi. Ometi väärib iga laps, uudishimulik ja mänguhimuline, naksakas ja terane, oma lapsepõlve ägedaimat kogemust – sellist, nagu meenub meile oma lapseeast.

Tallinn Reval Rotary Klubi on võtnud südameasjaks pakkuda ka vähekindlustatud perede lastele võimalust kogeda elu elamusterohkes suvelaagris. Sel aastal toimub Päikeselaager kümnendat korda ja üheksa eelmise aasta jooksul on laagrirõõmust osa saanud üle 1600 lapse.

Lapsed jõuavad meie programmi koostöös koolide, kohalike omavalitsuste lastekaitse- ja sotsiaaltöötajatega ning Eesti Lasterikaste Perede Liiduga. Teeme koostööd Eesti Rotary Klubidega. Päikeselaagrisse saadavad oma piirkonnast lapsi Haapsalu Rotary Klubi, Rapla Rotary Klubi, Viljandi Rotary Klubi, Pärnu Rotary Klubi ja Põlva Rotary Klubi.

Meeldiva koostöö tulemusena jõuavad Päikeselaagrisse lapsed igast Eesti maakonnast.

Laagri ühes vahetuses saab osaleda 120 last. Laste registreerimist koordineerib Tallinn Reval Rotary Klubi Päikeselaagri projektijuhi abiga. Päikeselaagri programm on mitmekesine. Laagris on õppimist, sporti, meelelahutust ja üllatusi, mis rõõmustavad, täidavad soove ja panevad südame kiiremini põksuma! Lapsed  arendavad sotsiaalseid- ja esinemisoskusi, õpivad toime tulema üksi ja koos ehk tegema kõike seda, mida meilt vanemate ja heade kolleegidena töökohtadel iga päev eeldatakse. Lapsed saavad laagris oma huvidest lähtuvalt valida erinevaid tegevusi.

Laagriprogrammi meeskonda kuuluvad vajaliku ettevalmistuse ja erialase kogemusega ning kutsetunnistust omavad kasvatajad. Laagriprogrammi meeskonna komplekteerib laagri juht Krista Dreger, kes omab 20aastast noorsootöö kogemust, on juhtinud noortelaagrite ning malevate tööd, tegelenud erinevate noorteprogrammide ja -projektidega, korraldanud erinevaid noorteinfo- ja noorsootööteemalisi koolitusi.

Laagriprogrammi meeskonnale on abiks meedik. Laagris osalevad Tallinn Reval Rotary Klubi liikmed, kes teevad koos heade toetajatega erinevaid töötubasid. Laagriprogramm koostatakse koostöös klubi liikmete ja kasvatajatega. Kõigil meeskonnaliikmetel on mitmeaastane laagriprogrammides töötamise kogemus.