Päikesegalal koguti 59 508 eurot!

Tallinn Reval Rotary Klubi traditsioonilisel heategevusliku Päikesegalaga koguti vähekindlustatud ja suurperede lastele 2024. aasta suvelaagri korraldamiseks rekordsumma! Kõige kallimalt müüdi oksjonil Briti maalikunstniku Jonathan Huxley maal “Blue Mandala”. 

Spetsiaalselt Päikesegala heategevusoksjoniks tellitud kunstiteos ning Eesti trikoloori värvides valmistatud maal “Blue Mandala” müüdi oksjonil kõrgeima hinnaga – 8500 eurot. Rahvusvaheliselt tunnustatud Briti maalikunstniku Jonathan Huxley maali tellis ja annetas heategevuseks KOOS Galerii. 

Katrin Karu maal müüdi 7200 euroga, Mart Sanderi poolt spetsiaalselt Moulin Rogue teemaline maal Päikeselaagri toetuseks müüdi 6500 euroga. Maali uueks omanikuks sai europoliitik Marina Kaljurand. Anett Kontaveiti tennisekleit viimaselt Luksemburgi turniirilt müüdi 5500 euroga. Lisaks müüdi oksjoniesemetena Soome rallisõitja Mika Saloga sõidupäev Ferrariga Pärnu ringrajal ning Karine pärlikee, mis müüdi 5000.- eur. Oksjoni kogutulu oli 42 800. Lisaks koguti tulusid läbi õnneloosi, annetuste ja heategevusliku baari kogusummas 59 508 eurot!

Tegusaid naisi koondav Tallinn Reval Rotary Klubi on oma südameasjaks võtnud vähekindlustatud peredest pärit laste aitamise. „Nagu puu annab vilju ja pakub varju, nii jagavad lapsed edasi oma teadmisi ja oskuseid, mis on saadud läbi positiivse laagrikogemuse, rikastades sellega meie tulevikku,” ütles Tallinn Reval Rotary Klubi president Ave Martson.

Klubi 2014. aastal algatatud projekt Päikeselaager pakub igal suvel võimaluse osaleda suvelaagris puudust kogevate ja suurperede lastel. Laager toimub Käsmu mereranna ääres Lainela Puhkekülas. Tänaseks on Päikeselaagrit korraldatud üheksal suvel ning laagris on osalenud üle 1600 lapse. Lapsed jõuavad laagrisse koostöös kohalike omavalitsuste lastekaitse- ja sotsiaaltöötajatega ning Eesti Lasterikaste Perede Liiduga.